Naczynia przeponowe Reflex

W instalacjach ciepłowniczych wyróżnić można wiele elementów, które są niezbędne do prawidłowego działania sieci. Takimi elementami są naczynia przeponowe wzbiorcze, które zabezpieczają układy wodociągowe przed nagłym wzrostem ciśnienia. Nadają się idealnie do układów zamkniętych wodociągowych, grzewczych i solarnych, a także chłodniczych.

Naczynia przeponowe Reflex – czym się charakteryzują

Zbiorniki przeponowe, to metalowe naczynia w kształcie cylindra. Na pierwszy rzut oka przypominać mogą bojler, beczkę lub inne owalne naczynie. Naczynia przeponowe zbudowane są najczęściej ze stali nierdzewnej, lub zwykłej. Dzięki temu naczynie odporne jest na korozję. Naczynie przeponowe ciśnieniowe Reflex, to urządzenie służące do przechowywania i transportowania cieczy, gazów lub mieszanin tych substancji pod ciśnieniem. Naczynie ciśnieniowe charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na ciśnienie wewnętrzne i obciążenia mechaniczne, a także odpornością na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, wilgoć i wahanie temperatur. Naczynia ciśnieniowe mogą mieć różne kształty i rozmiary, od małych butli gazowych po duże zbiorniki ciśnieniowe o pojemności nawet kilku tysięcy litrów. Naczynia z oferty sklepu Proterm, hurtowni hydraulicznej i instalacyjnej to naczynia przeponowe firmy Reflex, wykonane z najwyższej jakości stali, lakierowane z zewnątrz i wewnątrz.

Zbiorniki przeponowe

Zastosowanie i zasada działania naczyń przeponowych

Zadanie naczyń ciśnieniowych w ciepłownictwie polega na magazynowaniu i przesyłaniu ciepła w systemach ciepłowniczych. Naczynia ciśnieniowe są używane w ciepłownictwie do magazynowania wody grzewczej oraz do przeprowadzania procesów termodynamicznych, takich jak kondensacja pary wodnej lub odparowywanie wody do celów grzewczych. Zbiorniki przeponowe najczęściej współpracują z instalacjami CO, ale również z pompami ciepła. Naczynia przeponowe ciśnieniowe mogą również odpowiadać za stałe ciśnienie wody, a także magazynowanie ciepłej cieczy. Naczynia wzbiorcze są ważnym elementem w systemach ciepłowniczych, ponieważ służą do magazynowania i przesyłania ciepła w celu ogrzewania budynków.

Co jeszcze jest potrzebne w instalacji grzewczej?

Aby instalacja grzewcza była w pełni funkcjonalna i działała prawidłowo, powinna składać się z następujących elementów:

  • kocioł grzewczy, pompa ciepła,
  • rurociągi i armatura do rozprowadzenia ciepła,
  • grzejniki,
  • rurociągi do doprowadzania ciepłej wody użytkowej,
  • armatury grzewczej, czyli zaworów,
  • naczynia przeponowego,
  • okablowania elektrycznego,
  • systemu kontroli i sterowania.

To oczywiście tylko częściowo i ogólnie wymienione elementy, ale warto przyjrzeć się roli naczynia przeponowego. Cała instalacja powinna być dobrze zaprojektowana i wykonana zgodnie z obowiązującymi normami, a naczynie przeponowe Reflex dobrane odpowiednio do całej instalacji i potrzeb.

One thought on “Naczynia przeponowe Reflex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 1 =